ÜRÜNLER

Solarwall   

 Nasıl Çalışır? | Mimarlar ve Mühendisler | Uygulamalar | Ticari ve Endüstriyel | Kurumsal | Askeri | Apartman | Tarım | Devlet


"Çevre kirliliğini ve karbon emisyonlarını azaltmak için en ekonomik ve en etkili adım"

SolarWall Hava Isıtma 

SolarWall transpired solor collector at GoodYear Tires
GoodYear Tesislerinde SolarWall®

Conserval Muhendislik 80'li yılların sonunda endüstriyel ve ticari uygulamalarda enerji tüketimini azaltmak icin yöntemler geliştirmeye başladı. 90'ların başında ise şekli, boyutu, fonksiyonu ne olursa olsun, yeni veya eski fark etmeden, tüm binaların güneş enerjisini ısıtma amaçlı kullanabilmesi icin çok verimli bir yöntem geliştirmiş ve ürüne SolarWall adı verilmiştir..

SolarWall teknolojisi tüm dünyada yankı bulmuş ve Amerikan Enerji Bakanlığı, Kanada Doğal Kaynaklar Bakanlığı, NASA gibi birçok kuruluş tarafından desteklenmiştir.

SolarWall teknolojisi baştan beri gerek bilimsel gerekse de ticari alanda Ford, General Motors, FedEx,3M,Amerikan Ordusu ve dünya çapında 25 ülkede kurulmuş onlarca örneği ile yol gösterici olmuştur.

1977 yılında Kanada'da kurulan Conserval Mühendislik şirketi, enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda ticari ve endüstriyel kurumlar için profesyonel çözümler üretmek ve geliştirmek üzere çalışmalarına başladıktan sonra 1980'li yıllarda güneş enerjisi uygulamalarında özel bir teknoloji ile hava sızdırmalı güneş kolektörü kullanarak, ısıtma, soğutma ve iklimlendirmede yüksek verim ve hızlı yatırım geri dönüş süreleri sağlamış, "güneş termal" teknoloji sınıfının lideri konumuna yükselmiştir. Ayrıca hibrit PV/termal sistemlerinde PV verimliliğini arttırarak yeni inovasyonlara imza atmıştır. 1990'lı yılların başında A.B.D. Enerji Bakanlığı, SolarWall® sisteminin emsalsiz tasarımını dünyada enerji ile ilgili yeniliklerin ilk %2'si içerisinde kabul etmiştir.

Solarwall Nedir?
SolarWall®, iklimlendirme ve proses uygulamalarında kullanılan bir yenilenebilir enerji teknolojisidir. Güneşten elde ettiği enerjiyi taze hava kullanarak ortama veya prosese aktaran SolarWall® ürünleri ile ortam ısıtması, soğutması, proses ısısı ve kullanım sıcak suyu sağlanmaktadır. SolarWall® sistemleri, güneş enerjisinin ısıya dönüşümünü çok yüksek verimle gerçekleştirdiği için kullanıldığı alanlarda klasik iklimlendirme ve proses sistemlerinde tüketilen enerji miktarını %95'e varan oranda azaltmakta ve sera gazı emisyonlarını önlemektedir. Bakım gerektirmeyen ve 40 yıldan fazla ömre sahip SolarWall® teknolojisi, yenilenebilir enerji kullanı
mında en kısa geri ödeme sürelerini sunan bir teknolojidir.